Проведення аудиту сайту та його користь для власника

Проведення аудиту сайту дозволяє зробити реальну оцінку можливостей інтернет-ресурсу, подивитися наскільки він відповідає вимогам пошукових систем і може залучати потенційних клієнтів. Поточний аналіз сайту дає можливість перевірити:

  • внутрішню оптимізацію;
  • доступність та наповненість контентом;
  • навігацію;
  • інші важливі моменти.

Кому знадобиться аудит сайту та який у ньому потенціал для майбутнього розвитку? Про це йтиметься далі.

Зробити оцінку обсягу та рівня конкурентоспроможності можна за допомогою аудиту веб-сторінки. Такий аналіз дозволяє чітко побачити готовність того чи іншого ресурсу до майбутнього просування, виявляє помилки, яких було допущено спочатку. Таким чином, сео-фахівець може усунути неполадки і помітно підвищити по видачі позицію сайту. Все це дозволяє уникати помилок у просуванні надалі, покращує контент та привабливість серед відвідувачів.

На практиці хорошому веб-майстру стає зрозуміло, що проведення аудиту просто необхідне досягнення в майбутньому високих результатів. Чітке розуміння застосування різних інструментів дає розуміння у способах досягнення цілей клієнта. Для того, щоб сайт був дійсно успішним і приносив прибуток, варто проводити якусь роботу з його поліпшення. Не шкодуйте коштів на це, адже в результаті сайт стане дуже привабливим для потенційних клієнтів.

Аудит підвищує конверсію та збільшує природний трафік. Розкрити повноцінно комерційний потенціал та сформувати стратегічну спрямованість ресурсу для розвитку без якісного аудиту просто неможливо. Щоб просувати сайт та отримувати бажану віддачу, просто не обійтися без грамотного аудиту.

На будь-якому етапі формування веб-сторінки можна проводити аудит:

  • під час обробки;
  • підготовка до просування;
  • паралельно з розкручуванням.

Аудит насправді потрібен всім, хто націлений на активну розкрутку та успіх власного веб-ресурсу.

Різновиди аудиту сайту

  1. Програмно-технічний аудит. Це аналіз сайту за допомогою програми, який передбачає наступне: швидкість завантаження, ступінь адаптації під мобільні гаджети, проведення валідності та виявлення помилок, працездатність навігації, коректність в керуванні клавіш у соціальних мережах, захист контенту та інші пункти.
  2. Пошуковий аудит. Він потрібний для оптимізації веб-сторінки під запити пошукових систем. Складається з: перевірки налаштувань sitemap.xml і txt, аналізу грамотності URL-адрес, вивчення маси посилань, реєстрації сайту у відомих каталогах, пошуку дублюючих сторінок тощо.
  3. Юзабіліті. Думка користувач відіграє велику роль у просуванні сторінки. При такому аудиті перевіряються показники: дизайн, інтерфейс, застосування кольорів і шрифтів, коректне відображення на різних пристроях. Важливу роль відіграє рівень взаємодії з користувачами, форма замовлення товару або послуг.
  4. Контентний аудит. Дає виявити рівень відповідності сайту загальноприйнятим нормам та умовам взаємодії з пошуковими системами. Це ревалентність Н1, Н2 до title та description, а також корисність, рівень унікальності та експертності. Дозволяє проаналізувати рівень оптимізації під бажані ключові запити, а також розведення текстового наповнення графічним та аудіо контентом.
  5. Аналіз посадкової сторінки. Така форма аудиту дозволяє перевірити ефективність тегів description, title та інших заголовків.

Який би ви не провели аудит, він позитивно відобразиться на розвитку сайту. Він покращить його характеристики та дозволить ефективно просувати веб ресурс. За підсумками аудиту замовник може отримати докладний звіт та рекомендації щодо оптимізації сайту. Застосування покрокової інструкції дозволить досягти:

  • збільшення трафіку;
  • підвищення позиції у пошуковій видачі;
  • покращення монетизації та конверсії.