Помилки мережі, DNS та коди стану HTTP

У пошуку пошуку істотну роль відіграють помилки DNS, помилки мережі і коди стану HTTP. У статті буде розглянуто найзначніші помилки мережі, DNS, а також основні 20 кодів стану. Нижче наведені проблеми можна побачити у звіті Google Search Console.

Негативний вплив у пошуку Google робить присутність URL. Обробку тайм-аутів здійснює робота під назвою Googlebot. Він виконує пошук можливих помилок DNS, аналогів 5хх. При виникненні помилки мережі, сканування стрімко уповільнюється, тому що сервер не вдається оперативно справлятися з отриманими навантаженнями. Проіндексовані URL-адреси видаляються з індексу Google протягом декількох днів. Для всіх знайдених помилок Search Console генерує попередження.

Як відбувається налагодження помилок мережі?

Мережні помилки фіксуються до того, як Google починає сканувати URL-адресу. Можуть виникати ситуації, коли код стану відсутній і не може повідомити про проблему. Все тому, що сервер не встигає відповідати на ці помилки, в результаті діагностика стає складною. Налагодити неполадки тайм-ауту можна такими способами:

  1. Переглянути журнал брандмауера. Можливо, встановлений дуже широкий набір за правилами блокування.
  2. Проаналізувати трафік мережі. Для цього можна використовувати такі інструменти, як Wireshark або tcpdump. Вони дозволяють захоплювати та проводити діагностику ТСР-пакетів, шукати можливі аномалії, які дадуть вказівку на модуль сервера або мережевий компонент.
  3. Якщо не вдається знайти підозрілих ознак, тоді варто звернутися на підтримку хостингу.

Варто розуміти, що помилки DNS більшою мірою виникають через неправильну конфігурацію. Щоб її налагодити, необхідно переглянути записи DNS. Насамперед слід переконатися, що CNAME і А записи вказують на правильну IP-адресу.

Також варто переконатись, що сервери імен вказують на вірні IP-адреси сайту.

Коди стану HTTP

Вони генеруються безпосередньо сервером, коли він формує у відповідь запит клієнта. Кожен з кодів має значення, але іноді отримані результати запитів можуть бути однакові. Певна група кодів стану подає сигнали про редагування, але результати ідентичні.

GSC дозволяє генерувати повідомлення 4xx-5xx, а при невдалих редиректах – 3xx. Якщо ви отримали відповідь від сервера “2xx”, вміст можна використовувати для індексації.

Коди стану 2xx (success)

Якщо при розгляді гугла вибиває чисту сторінку, з’являється повідомлення про помилку, Search Console напише “404”.

200 “success” – контент можна надіслати на індексацію;
201 “created” – немає гарантії індексації контенту;

202 “accepted” – Googlebot деякий час чекає на контент, а потім передає отримані відомості на індексацію;

204 “no content” – Googlebot отримав контент і повідомив про це конвеєр з індексації, помилка 404 може бути некоректною.

Коди стану 3xx (redirects)

301 “moved permanently” – конвеєр з індексації сприймає переадресацію у вигляді “сильного сигналу” і кінцева мета стає канонічної;
302 “found”, 303 “see other” – перенаправлення, за яким слідує Googlebot, сприймається як “слабкий сигнал”;

304 “not modified” – конвеєр індексування одержує повідомлення від Googlebot, що контент не змінився після попереднього сканування;

307 “temporary redirect” – аналогічний 302;

308 “moved permanently” – аналогічний 301.

Коди стану 4xx (client errors)

400 “bad request” – Google робот передає інформацію конвеєру індексування про те, що контенту немає (виняток – 429);

401 “unauthorized” – видалення URL-адреси з індексу у разі, якщо вона була вже проіндексована;

403 “forbidden” – плавне зниження частоти сканування;

404 “not found”, 410 “gone”, 411 “length required” – не варто використовувати коди стану “401, 403” для того, щоб обмежити швидкість сканування;

429 “too many requests” – сервер перевантажений.

Коди стану 5xx (server errors)

500 “internal server error”, 502 “bad gateway”, 503 “service unavailable” – швидкість сканування сторінок знижена Googlebotom пропорційно кількості деяких URL-адрес. Google конвеєр може видалити URL-адреси, які видають помилки.