Мета теги у просуванні та успішному розвитку веб-сторінки

Мета теги відіграють велику роль для просування сайтів за ключовими запитами. Вони є інформативними текстовими блоками, які наповнюють сторінки сайту. Від того, наскільки правильно вони були заповнені залежить кількість відвідувань і результати видачі.

Звичайний відвідувач не може побачити мета-теги. Доступним є тільки Tittle-тег, який можна побачити при наведенні на відповідну вкладку браузера курсором миші. Інші теги приховані у коді HTML. Якщо створити сайт, не враховуючи базову пошукову оптимізацію, сторінки будуть порожніми.

Основні мета-теги та заголовки для сторінок сайтів такі:

  • Title;
  • Description;
  • h1;
  • Alt (для зображень).

Розглянемо кожен із них докладніше. Отже, Title – посилання на цей мета-тег клікабельне, тому що відображається у видачі на запит відвідувача. Найприйнятнішою довжиною на Google вважається обсяг від 30 до 70 символів. Насправді seo-фахівець сам визначає довжину заголовка кожної сторінки. Деякі плагіни обмежені верхніми показниками – до 60 символів. Це, наприклад, Yoast SEO. У разі перевищення допустимої норми з’явиться попередження із міткою. Все ж таки найкраще готувати заголовки в межах 60-70 символів. Це може бути як одна, так і дві пропозиції. Головний ключ бажано вставляти на початку Title.

Description – основа для Google при формуванні сніпета. В окремих випадках використовується інформація першого абзацу або заголовків h1, h2. В Яндексі може відображатися до 150 сім. Description, а Google – 130. У разі перевищення розмірів йде автоматична заміна у вигляді крапки або пошукова система просто обрізає зайве. Цікаво, яка саме частина тексту обрізається, вирішує сама система і виправити це неможливо. Оптимальна довжина Description, що рекомендується, становить від 150 до 200 символів. Це невеликий анонс у вигляді кількох пропозицій.

Тег Keywords ховається у HTML кожної сторінки. Ще у 2007 році він вміщував 10 слів, які потрапляли до ТОП видачі, а сьогодні його деякі сео-фахівці вважають застарілим. Я також не рекомендую його використовувати на сайті.

Вимоги до мета тегів, які виставляють сучасні пошукові системи:

  1. Порожні мета-теги негативно позначаються під час ранжування сайтів, тому заповнювати їх бажано на кожній сторінці веб-ресурсу. Перевірити незаповнені мета-теги можна у Вебмайстрі Яндекс.
  2. Всі мета теги мають бути унікальними, тому під час використання їх із сайтів-конкурентів бажано замінити зміст або додати свій.
  3. Основне завдання мета тегів полягає в описі змісту сторінки. Щоб конкретизувати пошук, варто додавати такі слова, як “ціна”, “ціна”, “купити” та інші.
  4. Пропозиції повинні бути чіткими та “чіпляючими”, тому не рекомендується зловживати ключами Description та Title.
  5. Щоб попередити можливість песимізації пошуковика, варто відмовитися від символів та застосування великих літер.

Помилки у використанні мета тегів всі сео-фахівці намагаються не допускати. Щоб цих помилок було менше, не допускайте збігів між Title та H1. Вони можуть перегукуватись між собою, але ідентичність не допускається. Попередньо варто підібрати семантичне ядро. Наприклад, під час пошуку Title видає, що на цій сторінці можна купити прикраси, зробивши замовлення, оформити доставку. Н1 включає лише одне слово “прикраси”, решта “купити”, “доставити в місто” тощо містить Title. Щоб поділитись посиланням на сайт, використовується саме заголовок Title.

Ігнорування мета тегів призведе до того, що ви втратите значну частку відвідувачів у пошуку, не досягнете хорошої позиції у видачі, в результаті це завадить успішно просувати веб-сторінку.